Okolí


Od Nás přímo na procházku…..

Lašská naučná stezka Kopřivnicí

Výjdete z areálu koupaliště a dáte se do leva na kamenitou stezku a podél oplocení plantáže vánočních stromků dojdeme na rozcestí k zastavení č. 1- Husova lípa.

Od lípy pokračujeme po lesním chodníčku Motýlím údolím podél bezejmenného potoka. Asi po 250 metrech dojdeme k tabuli se zastavením č. 2- Jasníkova studánka.

Vlastní Jasníkova studánka je asi ještě o 200 m dále nahoru po chodníku. Tabule není umístěna přímo u studánky, protože ne všichni vlastníci pozemku s jejím postavením na tomto místě souhlasili.

Od Jasníkovy studánky pokračujeme po chodníku asi ještě 100 metrů. Na rozcestí čtyř pěšin odbočíme doleva a po úzké Bezručově stezce vyjdeme na hřeben Brd. Na hřebeni odbočíme vpravo a dojdeme k zastavení č. 3- Hřeben Brd.

Po hřebeni pokračujeme dále až k místu, kde se chodníček ztrácí. Tam sejdeme doprava dolů a na rozcestí odbočíme vlevo na lesní cestu. Po ní dorazíme na rozcestí tří cest, kde odbočíme doleva. Vystoupáme do krátkého, ale prudkého kopce, a po asi 100 metrech odbočíme doprava na zpočátku širší a poté se zužující lesní cestu, která nás dovede až na vrchol Pískovny k zastavení č. 4- Pískovna.

Ještě před tímto rozcestím odbočíme doprava úzkou pěšinku. Po ní mineme vlevo stojící starý včelí úl, až narazíme na širokou lesní cestu, na které odbočíme doleva. Kolem bývalé tzv. hradní studánky dojdeme na rozcestí k zastavení č. 5- Rozcestí čarodějnic, na kterém se setkává pět cest.

Z rozcestí pokračujeme vpravo podél šostýnského rybníka a poté nahoru do kopce k zastavení č. 6- Hrad Šostýn.

Z kopečku za našimi zády je krásný výhled na Kopřivnici a Bílou horu. K vlastní zřícenině hradu se dostaneme, pokud pokračujeme dále do kopce po žluté významové značce hradu. Vracíme se po stejné trase až na Rozcestí čarodějnic. Z něj pokračujeme cestou mírně vlevo do poměrně prudkého kopce. Opět se dostaneme na rozcestí tří cest s trojúhelníkovitým ostrůvkem uprostřed, avšak z jiné strany. Zahneme doprava na cestu vedoucí po vrstevnici kolem Pískovny. Po několika stech metrech zahlédneme mezi stromy pravé straně mohutné vápencové skalisko se zastavením č. 7- Raškův kámen.

Od Raškova kamene pokračujeme dále kolem Buku černých myslivců po stejné cestě, po které jsme přišli, až k zastavení č. 8- Janíkovo sedlo.

Přejeme příjemnou procházku…..


Rezervace a kontakt +420 735 171 013